Tydzień dla Ziemi

      Możliwość komentowania Tydzień dla Ziemi została wyłączona

Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Nam również nie jest obojętne „zdrowie” naszej planety. Wiemy dlaczego i jak powinniśmy o nią dbać.

Każdego dnia na zajęciach oraz w czasie pogadanek dzieci dowiedziały się co to jest ekologia?. Poznawały różne sposoby dbania o przyrodę oraz dowiadywały się co należy czynić aby nasza ziemia była czysta i zielona. Dodatkowo tydzień ten był wzbogacony o inne interesujące przedsięwzięcia.

W środę grupa „Sówki” i „Misie” wybrały się na prace porządkowe w okolicy przedszkola.

Przedszkolaki poznawały proste sposoby oczyszczania wody. Wykonaliśmy doświadczenie, które pokazało dzieciom jak wygląda woda przed i po przefiltrowaniu.

Dzieci z grupa „Sówki” wykazały się swoją fantazją i pomysłowością i wykonały ekologiczne torby na zakupy wykorzystując metodę Recyklingu starej bluzki .

Zaś dzieci z grupy „Misie” uczestniczyły w warsztatach LAS W SZKLE, poprzez zajmowanie się słoikiem dzieci uczą się odpowiedzialności oraz wrażliwości na piękno przyrody. Wzmacniają one swoją więź z naturą, a bliskość roślin zwiększa poczucie bezpieczeństwa i łagodzi nastój.

Poprzez podjęcie różnych działań w czasie „Tygodnia dla Ziemi” dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody i uświadomiły sobie, że każdy nawet najmłodszy przedszkolak może dbać o przyrodę.

Tekst opracowała Katarzyna Blicharz