XX Dzień Papieski „TOTUS TUUS”

      Możliwość komentowania XX Dzień Papieski „TOTUS TUUS” została wyłączona

Dnia 11. 10. 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej
w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Uchaniach z okazji
XX Dnia Papieskiego. Uczniowie klas VII b i VIII zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pod hasłem „TOTUS TUUS”, poświęcony życiu i posłudze św. Jana Pawła II, pod kierunkiem nauczycieli: Doroty Siekierdy, Marzeny Czerwonki, Mariusza Zarka i Doroty Jarochy.
Szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Oliwia Kawka, Julia Kulik, Weronika Tokarczuk, Paulina Tokarska z kl. VIII oraz Nikodem Cymborski i Krystian Mikita z kl. VIIb. Opiekę nad pocztem sprawowali nauczyciele Ewa Zarek i Mariusz Zarek.

Słowa Totus Tuus – Cały Twój (Maryjo) są związane z dojrzałym życiem Papieża i wyrażają Jego postawę wobec Boga i Maryi oraz do człowieka i całego świata.

Jesteśmy dumni, że naszym patronem jest św. Jan Paweł II, który zawsze był otwarty na potrzeby innych ludzi. Zwłaszcza umiłował dzieci i młodzież.

Dzień Papieski został ustanowiony po to, by nie tylko być dniem podniosłych uroczystości. Ma być także dla każdego z nas okazją do zastanowienia się, co możemy zrobić, aby coś z nauczania Papieża Jana Pawła II wprowadzić w życie – tu, gdzie żyjemy, w naszej rodzinie, szkole…

Tekst opracowała Dorota Siekierda