Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z policjantem

      Możliwość komentowania Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z policjantem została wyłączona

W dniu 24.09.2020r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z dzielnicowym – p. Krzysztofem Jańczukiem z Komisariatu Policji w Trzeszczanach. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.

Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni .Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywały się również dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych.

Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat i przynoszą wymierne efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna, jaką miły  okazję sobie przypomnieć dzieci z oddziałów przedszkolnych , znajdzie zastosowanie w praktyce.

                                                                                                          Marta Tryniecka – pedagog szkolny