Dzień kota w naszej szkole

      Możliwość komentowania Dzień kota w naszej szkole została wyłączona

Dlaczego kot mruczy? Dlaczego koty tak dużo śpią? Po co kotu wąsy? Dlaczego kot poluje na myszy? Dzień 17 lutego to dzień, w którym ze szczególną uwagą pochylamy się nad naszymi małymi domowymi pupilami-kotami. W tym dniu przedszkolaki z naszej szkoły stały się małymi i dużymi kotkami. Na ich twarzach wymalowane były piękne czarne noski i wąsiki, a ich główki zdobiły śliczne pluszowe uszka. Ten dzień, stał się dla nas nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale przede wszystkim miał na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt oraz zapoznanie się z informacjami, w jaki sposób możemy prawidłowo opiekować się naszymi „milusińskimi”. Nie zabrakło także wesołych, kocich zabaw. W czasie zajęć dzieci wykonały piękne pracę plastyczne przedstawiające koty. Dzień te na długo pozostanie w pamięci dzieci i rozbudzi w nich zamiłowanie do kotów, a przede wszystkim uczuli ich na los bezdomnych zwierząt i zachęci do niesienia im pomocy. Przez kilka dni poprzedzających to święto rozpoczęła się z inicjatywy p. Katarzyny Blicharz i Szkolnego Koła Wolontariatu zbiórkę suchej i mokrej karmy dla psów i kotów na rzecz Fundacji „Reksio i przyjaciele”