Profilaktyczne spotkaniem ze strażakiem „Jak bezpiecznie bawić się podczas ferii zimowych”

      Możliwość komentowania Profilaktyczne spotkaniem ze strażakiem „Jak bezpiecznie bawić się podczas ferii zimowych” została wyłączona

Ferie zimowe to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym dnia 09.01.2020 roku naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie mł. asp. Michał Puszek.

Celem wizyty było poruszenie tematyki związanej z zagrożeniami i niebezpieczeństwami podczas ferii zimowych, które niebawem rozpoczną się w naszym województwie. Pan strażak apelował o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Zwrócił szczególną uwagę na bezpieczne zachowania podczas pobytu nad zamarzniętymi akwenami. Przypomniał podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zasady powiadamiania służb ratunkowych.. Uczniowie dowiedzieli się również jakim zagrożeniem jest tlenek węgla potocznie zwany czadem oraz w jaki sposób zapobiegać zatruciom czadem – „cichym zabójcą”.
Serdecznie dziękujemy panu strażakowi za udzielenie cennych wskazówek i rad dotyczących ostrożności i rozwagi podczas nadchodzących ferii zimowych a wszystkim uczniom życzymy BEZPIECZNYCH I RADOSNYCH FERII!!!!

Tekst opracowała Pani Katarzyna Blicharz