Profilaktyczne spotkaniem ze strażakiem „Jak bezpiecznie bawić się podczas ferii zimowych”

Ferie zimowe to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym dnia 09.01.2020 roku naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie mł. asp. Michał Puszek.

Celem wizyty było poruszenie tematyki związanej z zagrożeniami i niebezpieczeństwami podczas ferii zimowych, które niebawem rozpoczną się w naszym województwie. Pan strażak apelował o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Zwrócił szczególną uwagę na bezpieczne zachowania podczas pobytu nad zamarzniętymi akwenami. Przypomniał podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zasady powiadamiania służb ratunkowych.. Uczniowie dowiedzieli się również jakim zagrożeniem jest tlenek węgla potocznie zwany czadem oraz w jaki sposób zapobiegać zatruciom czadem – „cichym zabójcą”.
Serdecznie dziękujemy panu strażakowi za udzielenie cennych wskazówek i rad dotyczących ostrożności i rozwagi podczas nadchodzących ferii zimowych a wszystkim uczniom życzymy BEZPIECZNYCH I RADOSNYCH FERII!!!!

Tekst opracowała Pani Katarzyna Blicharz