Biliśmy rekord!

      Możliwość komentowania Biliśmy rekord! została wyłączona

16 października to Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca. W naszej szkole została zorganizowana akcja Bicia Rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Od godziny 12.00 do 12.30 grupa 16 uczniów  Izabela Guluk, Anna Kwiecińska, Oliwia Kawka, Emilia Stopa, Natalia Jasińska, Kinga Rosińska, Julia Kulik, Aleksandra Szokało, Martyna Oliwiak, Oliwia Dorota, Szymon Kusz, Jakub Poterucha, Grzegorz Pleczuk, Mikołaj Zarek, Mateusz Stopa i Antoni Emerla wykonywała resuscytację wykorzystując do tego 2 fantomy.

Do akcji przyłączył się Wójt Gminy Pan Leszek Czerwonka oraz zaproszeni przez Panią Dyrektor Marzenę Zarek – Wrzyszcz goście Dyrektor Szpitala  Powiatowego w Hrubieszowie Pan Dariusz Gałecki wraz z dwoma ratownikami medycznymi z Pogotowia Ratunkowego z Hrubieszowa, strażacy ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Uchaniach Tomasz Wrzyszcz, Piotr Blicharz i Marcin Stopa.

Od rana najmłodsi uczniowie z klas 0, I, II i III uczestniczyli w lekcjach na temat pierwszej pomocy prowadzonych przez panią Ewę Zarek – koordynatora podejmowanych w tym dniu działań.  Mogli też obejrzeć wyposażenie ambulansu medycznego.

Klasy IV – VIII uczestniczyły w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, którą poprowadzili profesjonalni ratownicy medyczni. Uczniowie mogli zobaczyć i poznać działanie defibrylatora przyniesionego przez strażaków.