Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2019

      Możliwość komentowania Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2019 została wyłączona

23„Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień już kończy się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013 roku , aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły już dzień wcześniej od przygotowania banera oraz nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

Po śniadaniu 20 września wszystkie przedszkolaki zostały przywitane przez Panią Dyrektor Marzenę Zarek – Wrzyszcz. Wszystkie grupy wspólnie wykonały hymn przedszkolaka i złożyły uroczyste przyrzeczenie.
Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnych zabaw . Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej ,zabawach tanecznych oraz malowaniu kredą szczęśliwego przedszkola na placu szkolnym. Aby podzielić się radością przedszkolaki wyruszyły na spacer barwnym korowodem z piosenkami ulicami Uchań rozdając wykonane własnoręcznie pozdrowienia w formie kwiatków. Małym przystankiem była wizyta w Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach gdzie w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu czytelniczego pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, bajeczki dla dzieci czytały: Pani Monika Szumiło – Z-ca Wójta Gminy Uchanie oraz Pani Agnieszka Włodarczyk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach. Pani Dyrektor wystąpiła w roli naszego lokalnego smoka „Uchasia”. Po powrocie do przedszkola nastąpił słodki poczęstunek. Radość, śmiech i głośny śpiew towarzyszyły nam przez cały ten dzień.