Podsumowanie „Tygodnia dla Bezpieczeństwa”!

      Możliwość komentowania Podsumowanie „Tygodnia dla Bezpieczeństwa”! została wyłączona

W dniach 15 – 19 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbył się „Tydzień dla
Bezpieczeństwa”. Głównym celem akcji było przygotowanie uczniów oraz przedszkolaków
do nadchodzących wakacji letnich. Łączyliśmy naukę z praktyką i świetną zabawą!
Co działo się w naszej szkole?

  • Edukacja w terenie: Przedszkolaki ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię
    na najbliższym skrzyżowaniu, oraz poznały zasady bezpiecznego zachowania się nad
    wodą.
  • Spotkanie z Policją: Sierż. szt. K. Jańczuk przypomniał uczniom klas 4- 8 zasady
    ruchu drogowego, w tym o nowym obowiązku jazdy w kasku ochronnym do 16. roku
    życia.
  • Wizyta Straży Pożarnej: Strażacy z PSP w Hrubieszowie omówili zasady ochrony
    przeciwpożarowej, a największą atrakcją było testowanie prawdziwej sikawki
    strażackiej.
  • Warsztaty pierwszej pomocy: Klasy 4 – 8 trenowały algorytm resuscytacji
    krążeniowo-oddechowej (RKO) na profesjonalnych fantomach. Zajęcia poprowadziła
    p. Ewa Zarek- nauczyciel EdB.
  • Cyfrowy detoks i cyberbezpieczeństwo: Starsze klasy wzięły udział w testach
    przesiewowych dotyczących e-uzależnień (FOMO) oraz stworzyły plakaty edukacyjne
    o higienie cyfrowej.

Na korytarzu szkolnym i w klasach pojawiły się także wielkoformatowe gazetki
z najważniejszymi numerami alarmowymi i zasadami ochrony przed słońcem czy
bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
Dzięki zdobytej wiedzy i praktycznym ćwiczeniom nasi uczniowie są w pełni gotowi na
bezpieczne, letnie przygody. Życzymy udanych i odpowiedzialnych wakacji!

Koordynatorzy: Marta Tryniecka, Ewelina Kawa, Agnieszka Mech.