W dniach 15 – 19 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbył się „Tydzień dla
Bezpieczeństwa”. Głównym celem akcji było przygotowanie uczniów oraz przedszkolaków
do nadchodzących wakacji letnich. Łączyliśmy naukę z praktyką i świetną zabawą!
Co działo się w naszej szkole?
- Edukacja w terenie: Przedszkolaki ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię
na najbliższym skrzyżowaniu, oraz poznały zasady bezpiecznego zachowania się nad
wodą. - Spotkanie z Policją: Sierż. szt. K. Jańczuk przypomniał uczniom klas 4- 8 zasady
ruchu drogowego, w tym o nowym obowiązku jazdy w kasku ochronnym do 16. roku
życia. - Wizyta Straży Pożarnej: Strażacy z PSP w Hrubieszowie omówili zasady ochrony
przeciwpożarowej, a największą atrakcją było testowanie prawdziwej sikawki
strażackiej. - Warsztaty pierwszej pomocy: Klasy 4 – 8 trenowały algorytm resuscytacji
krążeniowo-oddechowej (RKO) na profesjonalnych fantomach. Zajęcia poprowadziła
p. Ewa Zarek- nauczyciel EdB. - Cyfrowy detoks i cyberbezpieczeństwo: Starsze klasy wzięły udział w testach
przesiewowych dotyczących e-uzależnień (FOMO) oraz stworzyły plakaty edukacyjne
o higienie cyfrowej.
Na korytarzu szkolnym i w klasach pojawiły się także wielkoformatowe gazetki
z najważniejszymi numerami alarmowymi i zasadami ochrony przed słońcem czy
bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
Dzięki zdobytej wiedzy i praktycznym ćwiczeniom nasi uczniowie są w pełni gotowi na
bezpieczne, letnie przygody. Życzymy udanych i odpowiedzialnych wakacji!
Koordynatorzy: Marta Tryniecka, Ewelina Kawa, Agnieszka Mech.






























