Debata „Internet to nie wszystko”

      Możliwość komentowania Debata „Internet to nie wszystko” została wyłączona

Dnia 16 października uczniowie klasy VIII w ramach zajęć kształtujących kreatywność przygotowali debatę na temat „Internet to nie wszystko” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Akademii Kompetencji Kluczowych. Uczniowie wcielili się w rolę ekspertów, którzy odpowiadali na trudne pytania typu:

Czy dorośli wiedzą ile czasu ich dzieci poświęcają na korzystanie z sieci?
Czy mają nad tym kontrolę?
Kiedy dziecku dać telefon?
Kiedy i kto ponosi odpowiedzialność za działania podejmowane w internecie?
Jak długo dziecko w ciągu dnia może mieć kontakt z wysokimi technologiami?

Uczniowie zabierający głos w debacie Julia Kulik, Kinga Rosińska, Aleksandra Wilkos, Izabela Guluk, Ksawery Pitus, Mikołaj Zarek, Mateusz Stopa i Antoni Emerla przedstawiali bardzo ciekawe informacje oraz badania naukowe, które pozwalały zgłębić podejmowane problemy.

Prowadząca debatę Oliwia Kawka zaprezentowała ekspertom jak i uczniom obserwującym debatę film  „Uzależnieniom behawioralnym mówię stop” który  wskazywał jakie są objawy uzależnienia lub zagrożenia uzależnieniem oraz sposoby przeciwdziałaniu temu zjawisku.

Na koniec debaty uczniowie mogli usłyszeć jakie zalety mogą wypływać z rozważnego korzystania z wysokich technologii. W przygotowania do debaty zaangażowała się również Anna Kwiecińska.
Debatę zorganizowała pani Ewa Zarek.